| Measured quantity | Temperature |
| Power supply | No power supply |
| Designation | Manual |
| Producer | Ebro |
Probe for measuring the surface temperature of engines, turbines, pumps, heating tubes, heating plates and sheets, boiler surfaces, etc...
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Measuring range | -50....+500°C |
| Accuracy | DIN IEC 584, class 1 |
| Sensor | O15mm, length 30mm, stainless steel |
| Connector | Lemosa |
| Response time (t99 water 0.2m/s) | 1,5s |
| Cable | silicone, 1m |
This online store saves cookies that help its proper functioning. By using our services, you agree to their use.