| Thermostat use (heating type) | Spatial |
| Programming cycle | No programming |
| Power supply | 230 Vac |
| Switching signal transmission | Wired |
| Output relay function | Control / appliance up to 1600W |
| Designation | Wall-mounted |
| Producer | General Life |
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Power supply | 110...230Vac 50/60Hz |
| Temperature measurement accuracy | 0,1°C |
| Operating sensitivity | 0,1...1°C |
| Temperature setting range | +5...+35°C |
| Operating temperature | -10...+50°C |
| Output relay | 5A (277Vac) resistive load 3A (30Vdc) resistive load |
| Dimensions | 90 x 145 x 27 mm |
This online store saves cookies that help its proper functioning. By using our services, you agree to their use.