| Thermostat use (heating type) | Spatial |
| Programming cycle | No programming |
| Power supply | Battery |
| Switching signal transmission | Wireless |
| Output relay function | Control / appliance over 1600W |
| Designation | Wall-mounted |
| Producer | General Life |
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Thermostat-transmitter: | |
| Power supply | 2x AAA batteries |
| Battery lifetime | approx. 1 year for alkaline batteries |
| Temperature measurement accuracy | 0,1°C |
| Temperature setting accuracy | 0,1...1°C |
| Temperature setting range | +5...+35°C |
| Operating temperature | -10...+50°C |
| Dimensions | 90 x 145 x 29.8 mm |
| Receiver: | |
| Power supply | 230Vac 50Hz |
| Output relay | 8A resistive load 5A inductive load |
| Dimensions | 90 x 90 x 25 mm |
This online store saves cookies that help its proper functioning. By using our services, you agree to their use.